Yazarlık Şartları

Bu sözleşme, yazarlar (“yazar”) tarafından yazılan yazılar (“yazılar”, “yazı”, “içerik”) hakkında belirleyici hükümler ortaya koymak amacıyla hazırlanmıştır.

Yazılar Yazım Kuralları çerçevesinde hazırlanmış olmalıdır.

Yazılan tüm yazılar için benzerlik raporu alınmaktadır. Yazıların başka kaynaklardan olduğu gibi alınması kabul edilemez. Bir kaynaktan edinilen bilgiler yazarın yorumuyla yansıtılmalıdır ve kaynak mutlaka belirtilmelidir. Kopyala-yapıştır işlemleri editörler tarafından benzerlik programlarıyla tespit edildiğinden, intihal anlamına gelen bu davranıştan kaçınılmalıdır. İntihal yaptığı tespit edilen yazarlar sistemden çıkarılırlar.

Kaynağı belirtilmek şartıyla çeviri yazılarına yer verilebilir. Çeviri yazılarının en altına kaynağın tam adresi eklenmelidir.

Yazıların kurallara uygun biçimde oluşturulması durumunda, konunun özgünlüğü ve içeriğin niteliği bakımından değerlendirilmesi editörlerin sorumluluğundadır. 

Editörler tarafından değerlendirilen her bir yazı için belirlenen ücret aralığında kredi verilir.

Yazılar için verilen kredilerin toplamı 100 TL’ye ulaştığında yazara ödeme yapılır. Ödeme yapılırken yazar tarafından sisteme tanımlanmış olan ödeme bilgileri kullanılır. 

Editörler tarafından yapılan değerlendirme sonucunda yazının bir başka kategoride yayınlanması kararı alınabilir. 

Yazıların içeriği ile ilgili yasal mevzuatlardan doğan sorumluluk yazara aittir.

North Motion bu sözleşmeyi, ilgili siteler ve geçmiş yazılar için, güncelleme hakkını saklı tutar.